Zlato Naty Králové a Ládi Zemanoviče z GPD v Plzni

09.02.2020 10:41

V sobotu 8.2. se vydala šestice našich hráčů na turnaj Grand Prix D U13, U15, U17 v Plzni.

Barbora Tolarová U13, Adéla Šlechtová U13, Antonín Žibrický U15, Nikola Vaníčková U15, Ladislav Zemanovič U17 a Natálie Králová U17 si vedli dobře.

Posledně jmenovaní,  Naty a Láďa dokonce tak dobře, že spolu zvítězili v mixu U17.

Natálka přidala ještě bronz z dvouhry. Pěkné, ale škoda, že v bojích o medaile nedokázala zopakovat vítězství nad první nasazenou hráčkou A. Gruberovou z Nejdku ve skupině. Mohlo se blýskat ještě zářivěji.

Další bronz přidala Nikola Vaníčková ve dvouhře U15. Bronzová byla také ve čtyřhře s brněnskou M. Dobešovou.

Čtvrtý bronz do ašské sobotní medailové sbírky přidal Antonín Žibrický ve čtyřhře společně s P. Melcherem z Brna. Tonda bohužel nemohl startovat ve "své" kategorii U13, protože je na žebříčku příliš vysoko. Neztratil se ani v U15, když vyhrál pavouka o umístění o 9.-16. místo.

Pro Adélku Šlechtovou jsou podobné turnaje stále ještě získáváním cenných zkušeností. Stejně tak pro "gymnastku" Barču Tolarovou, která se věnuje badmintonu teprve pár měsíců.

Přesto si obě naše nadějné hráčky dokázaly připsat zápasová vítězství.

Za zisk 1 zlaté a 4 bronzových medailí na turnaji, kterého se zúčastnilo 60 hráčů, si naše šestice zaslouží pochvalu za skvělou reprezentaci oddílu.