Z celostátního GPA U13 si vezeme dobrý pocit z pěti výher.

12.09.2021 10:49

Po dlouhé době zaviněné covidovu pauzou se utkala celostátní špička mladších žáků na turnaji v pražské Vinoři. Nejlepších 28 hráčů a hráček Česka se utkalo ve všech třech disciplínách. Dvouhře, čtyřhře a mixu. 

Z našeho oddílu měli díky žebříčkovému postavení právo účasti tři hráči. Adéla Šlechtová, Antonín Žibrický a Heinz Biedermann.

S jakými výsledky? Adélka věděla, že pěkné umístění v žebříčku je zkreslené, ale chtěla si porovnat svoji výkonnost s těmi nejlepšími. Hned v 1. kole dvouhry narazila na přerovskou Karolínu Sýkorovou, desátou hráčku v žebříčku. Prohrála s ní 21:9, 21:6. 

V mixu hrála společně s klimkovickým Jakubem Häringem. Prohráli v 1. kole proti dvojici Vrchotický/Fliglová (Budějovice/Brno) 21:9, 21:8.

Pro Adélku velká zkušenost. 

Tonda, který hraje badminton teprve dva roky, chtěl potvrdit svoje postavení mezi deseti nejpepšími hráči ČR. V 1. kole dvouhry porazil Vojtěcha Kubáta z Pardubic, po setech 21:15, 21:16. Ve 2. kole se utkal s Františkem Vrchotickým (České Budějovice), se kterým po velkém souboji prohrál 9:21, 21:23, 15:21.

Ve čtyřhře s naším Heinzem porazili brněnský pár Hamr/Juřica 21:11, 21:18. V souboji o postup do semifinále bohužel podlehli olomouckému páru Hrubý/Pelinka 20:22, 10:21. 

V mixu se Tondovi povedlo společně s ústeckou M. Niedermayrovou porazit v 1. kole pražský pár Mrázek/Pokorná 21:12, 21:6. 

Z prvního GPA U13 si Tonda veze 3 vítězství a 3 porážky. Dělené 9. místo v mixu, dělené 9. místo ve dvouhře a dělené 5. místo ve čtyřhře. Navíc kladné skóre získaných setů v poměru 8:6 i získaných míčů 263:246. A to není vůbec špatný výsledek. 

Heinz je typ hráče, který na turnaji hraje obvykle lépe, než na tréninku. Potvrdilo se to také hned v úvodní disciplíně mixu. S přerovskou partnerkou Karolínou Sýkorovou dokázali zvítězit nad pardubickou dvojicí Stružka/Dufková. Ve druhém kole dokázali překvapivě porazit ašsko-ústecký pár Žibrický/Niedermayerová po velkém boji 22:20, 19:21, 21:19. Poté ale již podlehli pražskému páru Bříza/Nýdrlová 8:21, 9:21. 

Ve dvouhře v prvním kole bohužel nestačil na Františka Vrchotického z Českých Budějovic. Prohrál 10:21, 15:21. Ve čtyhře společne s Tondou dokázali zvítězit v 1. kole. 

Heinz si na prvním GPA připsal celkem 3 vítězství a 3 porážky. Ve dvouhře se umístil na děleném 16. místě. Ve čtyřhře na děleném 5. místě. Stejně tak z mixu si odváží dělené 5. místo. Podobně jako u Tondy je to pěkný výsledek. 

Co ukázalo pocovidové 1. GPA U13? První pětka v chlapeckém žebříčku je hodně odskočena. S ostatními jsme schopni hrát vyrovnané zápasy. 

Čím dál více je znát dominance hráčů a hráček z Prahy a okolí. Kluby z českých periferií si nemohou dovolit zaměstnávat trenéry, podobně jako je tomu v Praze nebo v jných velkých klubech. Včetně hráčského sparingu. Tonda s Heinzem nemají v západních Čechách v kategorii U13 vůbec konkurenci. I kategorii U15 jsou na západě v čele žebříčku. V celostátním srovnání to ale na medaili v U13 nestačí. Nedá se nic dělat. Budeme bojovat dál! 

V každém případě si Tonda s Heinzem zaslouží pochvalu za výsledky a předvedený výkon. Podobně Adélka si zaslouží pochvalu za odvahu a bojovnost! 

Výsledková listina

 

Autor: Vítězslav Kokoř