Strhující finále dvouhry chlapců a dvě zlata Tondy Žibrického z GPC v Plzni!

22.05.2022 09:59

Tak trochu ve stínu skvělých výkonů Stely a Gabči na MČR U11 zůstal nedělní turnaj GPC U13, U15 v Plzni. Náš badminton reprezentovala desítka "maratónců". To proto, že plzeňské turnaje vyžadují velikou dávku trpělivosti vzhledem k jejich délce trvání. Ani tentokrát to nebyla výjimka. Vstávání v 6 hod. ráno, návrat ve 22.00 hod. Šestnáctihodinová badmintonová tour, která není pro každého. Všichni jsme na to ale byli připraveni a nikdo neremcal.
Turnaje se zúčastnilo 74 hráčů a hráček, a především v kategorii U15 se do Plzně sjela silná konkurence z poloviny republiky.
Nejvíce se dařilo Tondovi Žibrickému. Vybojoval 2 zlaté medaile. Ve dvouhře a ve čtyřhře.
Na cestě za vítězstvím ve dvouhře porazil hráče z Lužin a tři hráče z Astry Praha. Finále proti Danielu Peškovi bylo reklamou na badminton. Téměř hodinovou bitvu, ve které nebyly vidět skoro žádné nevynucené chyby, doslova urval na svou stranu Tonda.
V nervy drásajícím finále zvítězil po setech 21:13, 19:21, 21:19! Sám utkání označil za svůj nejlepší výkon ve své krátké badmintonové kariéře.

Také další naši účastníci vybojovali skvělá medailová umístění. Tady je kompletní přehled:
1. místo dvouhra chlapci U15: Antonín Žibrický
1. místo čtyřhra chlapci U15: Antonín Žibrický
1. místo čtyřhra chlapci U13: Nikolas Raithel, Oliver Slavíček
2. místo čtyřhra chlapci U13: Tadeáš Volfík
3. místo dvouhra chlapci U13: Nikolas Raithel
3. místo čtyřhra dívky U13: Barbora Smáhová, Eliška Pokorná
3. místo smíšená čtyřhra U13: Tadeáš Volfík

Pěkné výkony předvedli také ostatní ašští hráči. Tomáš Kopecký, Alžběta Tichá, Heinz Biedermann a Adélka Šlechtová.
Dámy a pánové, tohle bylo parádní víkendové představení ašských badmintonistů a badmintonistek v Třinci a Plzni.
Autor: Vítězslav Kokoř