Štěpán Tichý získal 2x bronz a vítězství v dovednostní soutěži na turnaji Sokolů

12.09.2016 19:53
Osm našich hráčů se v sobotu 10.9. vydalo na tradiční Czech Sokol Cup do Plzně. Sokolové z Doubravky každý rok připraví příjemný turnaj pro hráče do 15 a 17 let. Letos byla účast okořeněna účastí některých hráčů ze zahraničí, ale bohužel také ovlivněna souběžně probíhajícím mistrovským turnajem Grand Prix B U15 v Praze.

V kategorii U17 ale startovalo spoustu kvalitních hráčů. Právě v této věkové skupině získal bronzovou medaili Štěpán Tichý. Stejný kov získal také ve čtyřhře s plzeňským J.Horou.
Štěpán si vedl skvěle také v dovednostní soutěži. Jeho smeči byla naměřena rychlost 211km/hod. Nikdo jiný tuto rychlost na turnaji nepřekonal.

Další ašští hráči si vedli dle momentální výkonnosti. Tereza Mátlová doplatila na velmi silnou skupinu, v níž skončila na třetím místě a do bojů play off tak nepostoupila.

Natálka Raithelová v hratelné skupině svůj postup soupeřkám darovalala, vlivem ohromného množství vlastních chyb.

Dominik Kováč a Jan Kozák svedli třísetové bitvy, ale ani jim se ze skupiny postoupit nepodařilo.
Honzovi Kozákovi se paradoxně podařilo oba postupující ze skupiny porazit.

Nela Bajcurová, Adam Wágner a Natálie Jahnová v zápasech ve skupině sbírali cenné zkušenosti.
Faktem je, že polovina ašských hráčů patří věkem ještě do kategorie U13 a na sokolský turnaj jsme je poslali spíše na rozkoukání.
Všichni poznali, kde je třeba v tréninku zabrat.