Badminton do základních škol

27.06.2017 20:45

Badminton se pomalu dostává do povědomí široké veřejnosti. Stává se součástí výuky tělocviku na některých středních školách. Studenti si můžou badminton zahrát i na meziškolních turnajích. Ašský a karlovarský oddíl popularizaci přispívá a snaží se o rozšíření tohoto sportu do základních škol. 

    

V příštím školním roce na Karlovarsku uspořádají tyto oddíly ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů soutěž základních škol. Vítěz krajského kola postoupí do republikového finále v Mostu. Akce se mohou zúčastnit ročníky 2004, 2005, 2006. Každou školu budou reprezentovat 2 chlapci a 2 dívky. Celkem budou hrát všech 5 disciplín. Dvouhru chlapců a dívek, čtyřhru chlapců a dívek a smíšenou čtyřhru.

    Doufejme, že si i tímto způsobem badminton získá nové fanoušky.

 

 

Tereza Mátlová