Senzační zlato Natálky Raithelové na karlovarském Memoriálu Luňáka

28.05.2019 15:43
Šestnáctka našich badmintonistů se v sobotu 25.5. vydala do Karlových Varů na poslední turnaj první poloviny sezóny.
Šestý ročník Memoriálu Pavla Luňáka dvouher pro kategorie U11, U13, U15, přivítal bezmála šedesát účastníků.
Zpestřením byla účast hráčů z německého Marienbergu.
Jako tradičně se turnaj rozehrál ve skupinách, aby posléze většina postoupila do vyřazovací části vítězného pavouka nebo o další umístění.

Největším překvapením turnaje se bezpochyby stalo senzační vítězství ašské Natálie Raithelové.
I když překvapení to bude možná pro ostatní. My, co známe Natálku z tréninku, tak víme, že když chce, tak opravdu umí. Je fajn, že forma a ochota bojovat, jí vynesly turnajové vítězství. Porazit 28. hráčku CZ žebříčku z Prahy je hodnotné. Na tohle vítězství se Natálka načekala hóóóóódně dlouho.

Dalšími našimi medailisty se stali hráči, kteří v předchozím týdnu úspěšně startovali na MČR U11 v Dobřanech.
Heinz Biedermann nenašel mezi českými badmintonisty žádného přemožitele  a obsadil druhou příčku, když ho až ve finále porazil německý soupeř.
Tondu Žibrického porazil v semifinále právě

parťák Heinz, ale v souboji o medaili Tonda zvítězil nad karlovarským badmintonistou, což mu vyneslo celkově třetí místo.

O bronzovou medaili bojovali ještě Láďa Zemanovič v kategorii U15, ve stejné věkové kategorii také Nikola Vaníčková. V U13 to byl Marek Kašša.
Jejich soupeři, ale tentokrát byli lepší, a proto se museli spokojit s bramborovým výsledkem. V každém případě je to pěkný úspěch.

Všichni ostatní naši hráči si poslední turnaj před prázdninami užili dle momentálních schopností a chuti bojovat.
Ve všech kategoriích, kde jsme startovali, jsme bojovali o medaile. Těsně nám to nevyšlo pouze v kategorii U13 dívek.
Zisk 1 zlaté, 1 stříbrné, 1 bronzové a 4 bramborových pozic, jsou slušným počinem ašského badmintonu.

Bravo všem medailistům, poděkování ostatním našim hráčům za bezva reprezentaci oddílu a taktéž poděkování rodičům - řidičům za turnajovou dopravu, fotky a turnajový servis.