Senzační třetí místo ašského družstva na oblastním přeboru U13!!!

21.01.2014 08:15
V neděli 19.1. se ašská badmintonová mládež do 13 let zúčastnila oblastní souteže družstev v Plzni.
Osm družstev bojovalo celý den o titul oblastního přeborníka.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Postupovaly první dva z každé skupiny. V té naší jsme v prvním zápase
pozazili Karlovy Vary 3:2, poté jsme prohráli s favoritem č.1 Sokolem Doubravkou. O postup do semifinále
měl rozhodnout zápas mezi námi a Dobřany. Za stavu 2:1 rozhodla o našem postupu výhra
čtyřhry dívek. Jitka Suchá s Martinou Kejřovou - hráčky, které teprve nedávno získaly hráčskou licenci, se vypjaly
k obdivuhodnému výkonu a za stavu 1:1 vyhrály rozhodující set. Možná pomohl i slíbený dort za vítězství :-)
To ale nebylo všechno. V semifinále jsme proti Bílé Hoře Plzeň nechali odpočívat naše nejlepší hráče a postavili
do zápasu ostatní ašské kluky. Přestože jsme prohráli, Dominik Flachs, Jan Mátl i Adam Chomát statečně bojovali proti
velmi silnému soupeři a pozdějšímu vítězi.

Poražení semifinalisté Badminton VK Aš a TJ Jiskra Nejdek si to mezi sebou rozdali v souboji o třetí místo.
Zápas pro nás začal skvěle. Štěpán Tichý porazil oblastní trojku Ondru Šilhana! WOW! 1:0 pro Aš. Jitka Suchá prohrála dvouhru 1:1.
Pavel Kokoř se Štěpánem Tichým vyhráli čtyřhru! 2:1 pro Aš. Následoval nejdůležitější zápas. Dívčí čtyřhra.
Jitka Suchá s Martinou Kejřovou vyhrávají první set. Ve druhém setu se na hřišti strhla ohromná bitva o každý bod.
Holky z Nejdku ho vyhrály a zápas vyrovnaly. Rozhodnout musí závěrečný set, ve kterém se holkám v koncovce nedaří.
Nejdek vede 20:15 a má pět mečbolů! Naše holky odvrací první - 16:20. Druhý - 17:20, třetí - 18:20, čtvrtý - 19:20.
A nakonec i pátý! 20:20. Najednou jsou Jitka s Martinou v ohromné euforii. Trenéři Nejdku i Aše nervózně přešlapují na místě.
Naše holky přidávají další bod. 21:20....mečbol pro Aš! Poslední úder... 22:20. Ašské badmintonistky získávají zápas a tím také třetí místo
pro Badminton VK Aš!!!

Na senzačním úspěchu mají zásluhu všichni zúčastnění hráči, protože všichni přispěli k vynikajícímu úspěchu.
Nicméně hrdinkami dne se staly Jitka Suchá s Martinou Kejřovou, které bez jakýchkoliv zkušeností ohromily
úžasnou odolností a touze po vítězství! Všem zúčastněným hráčům patří velká poklona za vzornou reprezentaci oddílu.

Naši hrdinové - bronzoví oblastní přeborníci: Jitka Suchá, Martina Kejřová, Štěpán Tichý, Pavel Kokoř, Jan Mátl, Dominik Flachs, Adam Chomát.