Rozhovor s ředitelkou ZŠ Kamenná Mgr.Evou Horáčkovou

23.02.2015 08:17

18.2.2015 Naše redaktorky  Tereza Mátlová  a Andrea Nacičová uskutečnily svůj první rozhovor s ředitelkou ZŠ Kamenná Mgr. Evou Horáčkovou. 

 
Zkoušela jste někdy hrát badminton v hale?
V hale ne, jen tak jako dítě, kdysi dávno.
 
A půjdete to někdy vyzkoušet?
Nevím. 
 
Uvažovala jste o tom?
Zatím ne.
 
Zajímáte se o úspěchy členů našeho oddílu?
Určitě, zvlášť když jsou to žáci Kamenky, to mě vždycky potěší!
 
Proč jste souhlasila s badmintonovou akademií?
Chtěla jsem, aby si to vyzkoušeli i ostatní. Aby zjistili, že ten sport je příjemný i když jsem si myslela, že je fyzicky nenáročný, ale ukazuje se, že je fyzicky náročný. Chtěla jsem, aby si to děti zkusily a případně se tomuto sportu věnovaly.
 
A myslíte si, že má tato badmintonová akademie nějakou budoucnost?
Nevím, protože uvažuji, že příští rok nebudeme pokračovat. Z toho důvodu, že na prvním stupni bude hodně tříd, což by přinášelo organizační komplikace. Ale chtěla bych se domluvit s akademií, jestli by nám neudělali pár ukázkových hodin s druháčky, kteří jí ještě neměli.
 
Zajímala jste se o badminton někdy předtím, než vznikl tento oddíl?
Do podvědomí se mi dostal díky panu učiteli Kejřovi a Šatrovi, kteří každý týden v pondělí mlátili s pálkami. A samozřejmě jak tady byl Petr Koukal tenkrát v hale, protože vím, že oba kolegové si s ním měli tu čest zahrát.
 
Děkujeme za rozhovor.
 
Tereza Mátlová - terezamatlova@badmintonvkas.cz
Andrea Nacičová - andreanacicova@badmintonvkas.cz