Republikový bronz Markéty pod Ještědem

16.12.2017 14:42

Republiková špička mladších žáků se druhý prosincový víkend sjela do Liberce na Mistrovství České republiky U13. 

Svoji účast si na šampionátu vybojovaly také dvě ašské hráčky. Markéta Flachsová a Natálie Raithelová. Pro obě to byl úplně první start na "republice".

Markéta soutěžila ve všech disciplínách, Natálka pouze ve dvouhře. 

Hned první start v disciplíně smíšené čtyřhry skončil vítězstvím Markéty. Ta po boku Pavla Hrubce (SK Hamr Praha) hned v prvním kole porazila nasazený pár Štěpán Prek / Lucie Krulová z Brna 21:13, 12:21, 21:16. 

Také druhé kolo patřilo páru Flachsová / Hrubec. V něm porazili pardubické duo Adam Burget / Apolena Bártová 21:16, 21:14. 

Zcela nečekaně se hned v úvodní disciplíně zjevila šance na medaili v mixu. Navíc Markéta s Pavlem Hrubcem spolu nikdy předtím nehráli a před začátkem turnaje se hledali podle fotky na Googlu.  

Ve čtvrtfinálovém souboji oba odehráli skvělou partii proti nasazenému páru č. 3 Jan Rázl / Klára Malcová z Benátek Nad Jizerou. Prohráli sice po setech 16:21, 19:21, ale zejména ve druhém setu favorizovanému páru z Benátek byli více než vyrovnaným soupeřem. Škoda, že nedotáhli do konce slibné vedení 18:15 ve druhém setu.

V mixu jsme tedy obsadili 5.-8.místo, což je vzhledem k okolnostem pěkný výsledek. 

Horší to bylo ve dvouhře, kdy si Markéta vybrala nováčkovskou daň. Nerozcvičená a nesoustředěná nastoupila proti Veronice Jarošové z Hradce Králové. 

Za pár minut prohrála 18:21, 11:21 a odcházela z kurtu hodně smutná. Do budoucna poučení, že výkon, nasazení a zejména pohyb po kurtu, který stačí k vítězství na některých GP turnajích kategorie C, ani náhodou nestačí na konkurenci při Mistrovství České republiky. 

Naši čest v singlu tak hájila Natálka Raithelová. V souboji proti Dominice Kramešové lehce zvládla první set. Vyhrála 21:11. Ve druhém setu Naty kontrolovala průběh zápasu, když jí najednou praskl výplet. Běžný jev, kdy následovala výměna rakety. Bohužel to už nebylo ono. Natálku událost rozhodila a skóre se stále více srovnávalo. 

Nakonec naštěstí set zvládla a dovedla ho do vítězného konce 21:19. Proti favorizované Kateřině Osladilové z TJ Sokol Klimkovice hrála již příliš bojácně a zápas prohrála. Nicméně i pro ní první start na MČR a dělené deváté místo je pěkným úspěchem. 

Závěrečná disciplína - čtyřhra dívek, nám přinesla největší radost. Markéta Flachsová se dohodla na MČR startovat s nejdeckou Verčou Novákovou. 

Holky sice patřily mezi nasazené, ale hrály spolu letos asi tak třikrát. V prvním kole měly volný los. Ve druhém si lehce poradily s párem Anna Muzikářová / Eliška Šoljaková z TU Liberec 21:8, 21:8. Trochu trápení přišlo ve třetím kole proti páru Apolena Bártová / Aneta Vašíčková. První prohraný set 7:21 byl velikým varováním. Další sety Markéta s Verčou naštěstí zvládly 21:12, 21:18. Znamenalo to postup do nedělního semifinále a jistotu medaile!

V sobotu večer v libereckém apartmánu proběhl týmový motivační ceremoniál, který se moc nedá popsat. V každém případě měl Markétu nabudit do nedělního boje o finále.

V něm Markéta s Veronikou nastoupily proti favorizovanému páru č. 1 Petra Maixnerová / Justýna Muchová z Rychnova nad Kněžnou. Holky sehrály vyrovnanou partii, ve které prohrály po setech 19:21, 21:16, 12:21. Rozhodně se ale za výkon nemusely stydět. 

Třetí místo a bronz Markéty Flachsové znamená historicky vůbec první medaili pro mladý ašský oddíl. 

Pod Ještědem se 9.12 - 10.12. 2018 psala nová historie oddílu Badminton VK Aš.

Poděkování patří Libereckým organizátorům za skvěle zvládnutý turnaj. 

Od příští sezóny budou hrát holky kategorii starší - U15. Liberecká účast byla pěkným rozloučením s kategorií U13.

Markétě i Natálce gratulujeme!  

 

Výsledková listina

FOTOGALERIE