Markův hradecký bronz z celostátního GPA U15

09.05.2022 09:45

Na turnaj Grand Prix A U15 České republiky odcestovali do Hradce Králové dva naši hráči. Marek Kašša a Tonda ŽibrickýMarek Kašša - vpravo, s Hynkem Veselíkem (Nejdek)

Nejvíce se dařio Markovi, ač tomu zpočátku nic nenasvědčovalo. Ve dvouhře prohrál v 1. kole s P. Břízou (SK Prosek Praha) 12:21, 17:21. V zápase o umístění zvítězil na Martinem Hykelem (Pardubice) jednoznačně 21:8, 21:9. Ve dvouhře tak obsadil dělené 17. místo. 

V mixu se dařilo o dost lépe. Se svojí stálou partnerkou Nikolou Fenclovou (Plzeň) zvítězil nejprve nad párem Ryba/Dejlová (Olomouc/Klimkovice) 21:15, 24:22. V dalším kole porazili pár Bednář/Ševelová (MTAC Praha/Ústí) 21:10, 21:11. Prohráli až ve čtvrtfinále s pozdějšími finalisty Thor/Osičková (Brno/Astra Praha). 

Z mixu si Marek veze skvělé dělené 5. místo! 

Největší úspěch ale přišel ve čtyřhře. S Hynkem Veselíkem (Nejdek) porazili pár Prstek/Ryba (Olomouc) 21:11, 21:14. Ve čtvrtfinále porazili dvojici Pihera/Šváb (Prosek Praha/Krumlov). V semifinále dlouho vzdorovali favorizovanému páru Kupec/Oswald (Orlová/Klimkovice). Prohráli až po velké bitvě 17:21, 21:16, 17:21, ale i tak to znamenalo zisk třetího místa a bronzové medaile z GPA. Ohromný úspěch Marka Kašši, který tak vyrovnal nejlepší umístění Pavla Kokoře a Markéty Flachsové v historii oddílu na turnaji GPA !!! 

 

Tonda Žibrický bohužel nestartoval ve čtyřhře. Potřebuje  nutně stálého kvalitního parťáka do párových disciplín. Jak ve čtyřhe, tak v mixu. Ve smíšené čtyřhře prohráli společně s Amy Hodačovou (Rychnov) s dvojicí Oswald/Jelínková (Klimkovice/Brno) 11:21, 6:21. 

Více se mu dařilo ve dvouhře, kde dokázal porazit Martina Valáška (Olomouc) 9:21, 21:17, 21:19, tedy hráče, který je na CZ žebříčku před ním. V dalším kole prohrál s favorizovaným Kryštofem Coufalem (SK Prosek Praha). Nicméně získal dělené 9. místo a další cenné zkušenosti, protože Tonda bude hrát v této věkové kategorii ještě příští rok. 

Markovi gratulujeme k historické bronzové medaili z GPA a oběma klukům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu! 

 

Výsledkový servis

 

 

 

Autor: Vítězslav Kokoř