Markéta Flachsová na prvních áčkách nezazářila, ani nezklamala

03.03.2016 12:33
V sobotu a neděli 27.2. - 28.2. se v Aši uskutečnil turnaj nejvyšší kategorie Grand Prix A České republiky mladších žáků.
Celkem 61 badmintonistů ze 34 oddílů a klubů ČR bojovalo v krásných zápasech až do nedělního poledne.
Za náš oddíl se turnaje zúčastnila Markéta Flachsová, která si vybojovala postup z oblastní kvalifikace.
 
Byl to první start Markéty na áčkovém turnaji, a s tím je samozřejmě spojená nervozita. Markéta je ale bojovník, který nikdy úplně neselže.
V mixu nastoupila po boku pardubického Pavla Jeništy. Prohráli 1:2 na sety s dvojicí Tomáš Urbanec, Barbora Mrázková (Pardubice, Lanškroun)
Ve dvouhře Markéta prohrála s Kateřinou Osladilovou z Klimkovic. V zápase o pořadí se jí podařilo zvítězit. Porazila Karolínu Fišerovou z TJ Proboštov.
Ve čtyřhře hrála s doubraveckou Bárou Šenfeldovou. Holky prohrály těsně s dvojicí z Proboštova 1:2.
 
Markéta na svých prvních áčkách nezazářila, ale ani nezklamala. Vyhrála jeden zápas ve dvouhře a 2 sety v párovkách.
Za mladší žákyně bude hrát ještě příští rok. Zápas od zápasu se postupně uvolňovala a hrála lépe. To jsou přísliby do dalších těžkých zápasů. Ve dvouhře na turnaji obsadila dělené 17.místo, Ve čtyřhře dělené 16.místo, v mixu dělené 17.místo.
 
Pro ašský oddíl byla přidělená organizace turnaje velkou zkouškou. Až na některé technické maličkosti, které byly odstraněny okamžitě, jsme akci zvládli. 
Ašský badminton má mezi svými členy spoustu skvělých dobrovolníků, díky čemuž můžeme podobné akce pořádat. 
V květnu nás čeká organizace dalšího turnaje GPA, tentokrát starších žáků. Přeji si, abychom na domácích áčkách uspěli nejen organizačně, ale tentokrát se více prosadili také výsledkově.