Marek Kašša vybojoval pěkné dělené 9. místo na domácím GPA U13

03.02.2019 17:52

Poslední lednový víkend do Aše zavítaly elity českého badmintonu mladšího žactva.

Opět jsme hostili 1. finále Grand Prix České republiky U13. Mezi nejlepšími získali právo startu také domácí Marek Kašša a Anežka Chládková.

Jako náhradníci dostali šanci také Tomáš Kopecký a Alžběta Tichá.

MAREK KAŠŠA si na svých prvních áčkách vybojoval 9.-16. místo ve dvouhře, když v prvním kole porazil Viktora Bubeníka ze Sokolu Meteor Praha 21:13, 21:18!

Každé vítězství v konkurenci nejlepších hráčů z Česka je velmi cenné, i vzhledem k tomu, že Marek bude hrát třináctky ještě v příštím roce.

ANEŽKA CHLÁDKOVÁ v prvním kole dvouhry prohrála s pražskou Amélií Maixnerovou, a v zápase o umístění podlehla až po velké bitvě 1:2 na sety mostecké Chocholouškové. Škoda šesti neproměněných setbolů v prvním kole mixu (s M.Kaššou) proti mostecké dvojici Klokanová / Port.

ALŽBĚTA TICHÁ A TOMÁŠ KOPECKÝ se na áčka probojovali jako náhradníci a sbírali především zkušenosti.

Příští GPA U13 se uskuteční 4.5.- 5.5. v Mostu a opět na něm bude startovat nejlepších 28 hráčů v CZ žebříčku.
Marek Kašša se v CZ žebříčku posunul do TOP 10. Momentálně je na 10. místě, Anežka Chládková na 21. místě, Tomáš Kopecký na 38. místě a Alžběta Tichá na 42. místě.

Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za bojovný přístup. Stejně tak ostatní, kteří jakkoliv pomohli s organizaci turnaje.
Skvělé občerstvení opět zajistily Jana Kokořová a Jana Kaššová.
Turnaj byl podpořen z grantového systému města Aše.