II.ročník Velké ceny města Aše se vydařil

03.11.2016 12:50
Vloni jsme založili tradici, že sváteční říjnový víkend bude patřit novému badmintonovému turnaji.Také letos akci zaštítil starosta města Aše Dalibor Blažek, který účastníky přivítal a všem popřál hodně štěstí. 
II.ročník Velké ceny města Aše přivedl do ašské sportovní haly opět velice zajímavé hráče. Kromě mladých badmintonistů z ČR, se ze zahraničí tentokrát turnaje zúčastnili také hráči ze 600km vzdáleného polského oddílu Beninca Feniks.
 
Turnajových soubojů se zúčastnilo kolem 120 hráčů, přičemž většina startovala oba dny. V sobotu patřil turnaj lichým věkovým kategoriím U11, U13, U15. 
V neděli bojovali sudé ročníky U12, U14, U16.
Polovina hráčů na turnaji byla domácích, a tak není překvapením zisk vysokého počtu medailí hráčů ašského oddílu. 
Ašští badmintonisté získali 19, z celkem 48 medailí. Vítězství z loňska dokázal obhájit Pavel Kokoř, který byl letos jediným ašským vítězem a získal do sbírky další prestižní pohár. 
Těsně pod vrcholem zůstali Markéta Flachová, Jan Mátl, Štěpán Tichý, Dominik Kováč, Dominik Flachs a Jitka Suchá, kteří 
vybojovali 2.místo 
 
Z celkem dvanácti finálových disciplín jsme měli zastoupení hned v sedmi a to je oproti loňsku 

mírné zlepšení. (Vloni 6)

Bronz letos oslavili také David Kundrát - U11 chlapci, Nikola Vaníčková - U11 dívky,  Jan Kočárník - U13 chlapci, Jan Kozák - U13 chlapci, Markéta Flachsová - U13 dívky, Martina Kejřová - U15 dívky, Natálie Jahnová - U15 dívky, Jan Kočárník - U12 chlapci, Ladislav Zemanovič - U12 chlapci, Pavel Kokoř - U16 chlapci, Dominik Flachs - U16 chlapci a Jitka Suchá - U16 dívky.
 
Sportovní i společenskou událost zpestřila kulturní vložka. Účastníkům turnaje přednesla song talentovaná zpěvačka Aše, donedávna členka oddílu, Andrea Nacičová. 
 
II.Velká cena Aše je historií. Věříme, že si všichni odvezli pěkné sportovní i společenské zážitky.
Děkujeme všem, kteří se na úspěšné organizaci turnaje podíleli. Děkujeme městu Aš za finanční podporu. Děkujeme starostovi Aše Daliboru Blažkovi za přidělení záštity. Děkujeme Andy Nacičové za pěkné kulturní vystoupení. Děkujeme všem účastníkům, že v drtivé většině hráli v duchu fair play. 
Těšíme se na příští ročník!