Celostátní Radotín cup 2019 nejúspěšnější v historii oddílu ziskem devíti medailí

20.04.2019 09:31
 
Celostátní Radotín cup nejúspěšnější počtem 9 medailí. V pořadí již posedmé se početná ašská skupina badmintonistů vypravila na Radotín cup 2019. 
Osmý ročník největšího mládežnického turnaje v Čechách byl pořadateli až na drobné problémy opět dobře připraven. 
Čtrnáct našich badmintonistů bojovalo v sobotu 13.4. i v neděli 14.4. na kurtech radotínské haly, v konkurenci více než 200 účastníků.
 
Věkové zastoupení bylo velice pestré. Startovali jsme v kategorii U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U17. Tedy ve všech, kromě U8.
V Praze jsme viděli nádherné zápasy. Dramatické souboje, kdy některé maminky zejména mladších hráčů u dlouhých výměn téměř omdlévaly. Byly tam slzy vítězství i porážek. Bylo tam vše, co k tomu patří. Potěšující je, že všichni hráči ročníku 2009 a 2010, kteří se zúčastnili víkendového soustředění, hned vzápětí získali medaile na celostátním turnaji. Tím nechci říct, že za každým soustředěním se automaticky zvyšuje výkonnost. Nicméně odstraněním některých zásadních chyb, dojde ke zlepšení herní pohody hráče.  
 
A medailová bilance? Nejúspěšnější v historii našeho oddílu.
2 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. 
Zlato: Markéta Flachsová U15, David Kundrát U14
Stříbro: Nikolas Raithel U9, Heinz Biedermann U11
Bronz: David Kozák U10, Antonín Žibrický U11, Nikola Vaníčková U14, Tomáš Pohlot U15, Markéta Flachsová U17
 
Markéta Flachsová se v zisku tří medailí dotáhla na historicky druhé místo Natálie Raithelové, která vybojovala také 3 cenné kovy. Nejúspěšnějším v počtu medailí je stále Pavel Kokoř, který během 4 let získal 4 medaile.
 
Kromě sportovní stránky má Radotín cup také vždy důležitý společenský rozměr. Ohromoná zábava v minibusu a na hotelu, rodící se nová parta ročníků 2008, 2009, 2010, kteří si chodí vzájemně fandit a podporovat, jsou dalším přínosem Radotín cupu 2019.
Slíbil jsem natočit na turnaji další díl podcastu. Natočil jsem ho, ale bohužel je veřejně nepublikovatelný. Zůstává tak v mém archivu a zveřejním ho až tak za 10 let. :-)
 
Gratulujeme všem medailistům. Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci oddílu. Velký dík patří také rodičům Radkovi Flachsovi a Petrovi Kozákovi za vytvoření pěkné atmosféry, koučování hráčů a přepravu.   
 
Na turnaji nás reprezentovali: Nikolas Raithel, David Kozák, Antonín Žibrický, Heinz Josef Biedermann, Tomáš Kopecký, Nikola Vaníčková, David Kundrát, Tomáš Pohlot, Natálie Králová, Natálie Raithelová, Julie Weinmannová, Daniela Jakubková, Markéta Flachsová, Jan Kozák. 
 
Historie: 
2013 - 0 0 1 (bronz Martin Lüley)
2014 - 0 2 0 (stříbro Pavel Kokoř, Natálie Raithelová)
2015 - 0 1 2 (stříbro a bronz Pavel Kokoř, Natálie Raithelová bronz)
2016 - 2 1 0 (zlato Pavel Kokoř a Jitka Suchá, Natálie Raithelová bronz)
2017 - 0 0 2 (bronz Markéta Flachsová a Dominik Kováč)
2018 - 0 1 1 (Nikola Vaníčková stříbro a David Kundrát bronz)
2019 - 2 2 5 (zlato Markéta Flachsová, David Kundrát, stříbro Nikolas Raithel, Heinz Josef Biedermann, bronz David Kozák, Antonín Žibrický, Nikola Vaníčková, Tomáš Pohlot, Markéta Flachsová)
 
Těšíme se na Radotín cup 2020! 
 
Akce byla podpořena z grantového systému města Aše. Děkujeme!