Ašský košíček zaznamenal rekordní účast mladých badmintonistů - doplněno o výsledkovou listinu

06.02.2014 11:07

V pořadí II. Ašský košíček organizoval oddíl Badminton VK Aš v neděli 1. února v ašské sportovní hale.

Na turnaj se sjelo na 70 mladých hráčů z celé karlovarsko-plzeňské oblasti. Přijeli jak zkušení a výkonnostní hráči věkové kategorie U11, U13, U15, tak badmintonoví začátečníci, kteří startovali v kategorii U START. Ašský oddíl tak dává možnost soutěžit vedle zkušených hráčů, také úplným benjamínkům a začátečníkům badmintonového sportu.

Během dne se odehrálo přes 160 zápasů. Už souboje ve skupinách byly napínavé a bojovné, neboť do semifinále postupovali pouze první dva.

O vyrovnanosti soubojů svědčí skutečnost, že mnoho semifinálových zápasů a utkání o medaile rozhodoval až třetí set.

Domácím hráčům se opět dařilo. Vybojovali celkem 7 medailí. 2 zlaté, 1 stříbrnou a 4 bronzové. Zlato pro Badminton VK Aš vybojoval Martin Lüley v kategorii U15 a Jan Kozák U START. Stříbro Pavel Kokoř U13, bronz Jitka Suchá U13, Štěpán Tichý U13, Jan Wágner U START a Vladislav Peka U15. Medaile a ceny předal vítězům starosta Aše Dalibor Blažek.

Turnaj byl podpořen grantovým systémem města Aše

 

FOTOGALERIE

 

Medailové pořadí: 

  1. TJ Bílá Hora Plzeň  3 - 2 - 0
  2. Badminton VK Aš   2 - 1 - 4
  3. TJ Jiskra Nejdek     1 - 3 - 1
  4. USK Plzeň             1 - 0 - 0
  5. BKV Plzeň             0 - 1 - 0
  6. TJ Slovan K.Vary    0 - 0 - 2
  7. TJ Sokol Doubravka 0 - 0 - 0
  8. MěDDM Kraslice     0 - 0 - 0