Aš vybojovala celkem 6 medailí a jeden vítězný pohár v turnaji Badminton Aš open 2014

06.04.2014 11:28

V sobotu 5.4. uspořádal náš oddíl turnaj pro hráče v kategorii Soutěžní a Rekreační. Své síly tak změřili badmintonisté, kteří už nějakou dobu badminton hrají, ale nejsou držitelé hráčské licence. Stejně tak poměřili badmintonové umění hráči, kteří hrají badminton rekreačně, anebo s tímto sportem teprve začínají. 

Do ašské sportovní haly přijeli hráči z Ostravy, Prahy, Ostrova, Kraslic, Karlových Varů, Františkových Lázní, Chebu a samozřejmě také z Aše. 

Turnaj byl organizován ve dvouhrách. Všichni hráči byli rozděleni do skupin, ze kterých se postupovalo do soubojů play-off. Ti, kteří neměli štěstí a ze skupin nepostoupili, odehráli zápasy o umístění. Všichni tak absolvovali 5 - 7 zápasů. Což je velice slušná porce a není divu, že především rekreační hráči prosili pořadatele o zkrácení zápasů, skreč, zkrácení turnaje, ukončení turnaje...Nepomohlo nic. Pořadatelé byli neoblomní a všichni si své zápasy museli vybojovat do konce. 

Není divu, že někteří medailisté měli problém vystoupit na stupně vítězů. :-)

Ašští badmintonisté sbírali medaile především v Rekreační kategorii. Vítězství získala Jana Kaššová, stříbro Jana Kokořová, další stříbro Karel Sviták, bronz Břetislav Hadač. V Soutěžní kategorii byla stříbrná Tereza Mátlová a bronzová Zdeňka Rajtmajerová. Soutěžní kategorii mužů ovládli hráči z Ostrova, kteří ještě nedávno byli úspěšní v lize neregistrovaných. 

Všichni účastníci odjížděli z Aše unavení, ale spokojení. Už nyní se těší na příští ročník Badminton Aš open 2015. 

Turnaj se uskutečnil za podpory městského grantového systému a Ašských Lesů, které dodaly stupně vítězů.

 

FOTOGALERIE

 

Výsledková tabulka kategorie Soutěžní - Muži
1. Jan Šula junior - Ostrov
2. Radek Mojtek - Ostrov
3. Fabián Šula - Ostrov
4. Vítězslav Kokoř - Badminton VK Aš
5. - 8. Radek Slavíček - Badminton VK Aš-Cheb
5. - 8. Ivan Bajcár - Badminton VK Aš
5. - 8. Miroslav Štec - Badminton VK Aš
5. - 8. Jan Šula senior - Ostrov
9. Karel Prokopec - Kraslice
10. Jan Žemlička - Ostrov
11. - 12. Tomáš Plinta - Badminton VK Aš
11. - 12. Michal Svoboda - Kraslice
13. Tomáš Cintl - Mariánské Lázně
14. Jan Rubáš - Ostrava
Výsledková tabulka kategorie Soutěžní - Ženy
1. Jana Šulová - Ostrov
2. Tereza Mátlová - Badminton VK Aš
3. Zdeňka Rajtmajerová - Badminton VK Aš-F.Lázně
4. Olívie Rubášová - Ostrava
5. Jana Karbulková - Karlovy Vary
Výsledková tabulka kategorie Rekreační - Muži
1. Libor Golán - Praha
2. Karel Sviták - Aš
3. Břetislav Hadač - Badminton VK Aš
Výsledková tabulka kategorie Rekreační - Ženy
1. Jana Kaššová - Badminton VK Aš
2. Jana Kokořová - Badminton VK Aš
3. Michaela Petrovičová - Praha