IV. Velká cena města Aše byla opět oslavou mládežnického badmintonu

31.10.2018 09:01

Pro náš oddíl je Velká cena města Aše, turnaj dvouher, jedním z největších svátků domácího badmintonu. Koná se vždy v termínu vzniku založení ašského oddílu.

Také letos byl o turnaj velký zájem. V sobotu se hrají liché ročníky U11, U13, U15 a v neděli ročníky sudé - U12, U14, U16.

Letos jsme pro kategorii U13 a U15 organizovali turnaj jako Grand Prix C, tedy bodovaný.

Díky tomu se v sobotu 27.10. v Aši představilo celkem 50 hráčů. Do Aše zavítaly oddíly a kluby z TJ Slovan Karlovy Vary, TJ Jiskra Nejdek, Sokol Meteor Praha, Hamr Praha, Astra Praha, Spoje Praha, Prosek Praha, Badminton Tábor, TJ Sokol Polabiny Pardubice, Sharks Brno, Slatina Brno, Chemička Ústí nad Labem. Nechyběli ani hráči z domácího oddílu.

K vidění byly především v bojích o medaile nádherné souboje.

V nedělních sudých ročnících už byla účast o něco nižší. Startovalo celkem 35 hráčů. Nicméně úroveň některých zápasů byla skvělá.

Ašští badmintonisté opět posunuli rekordní zisk titulů. Z celkem dvanácti kategorií si připsali vítězství v osmi. Medaile získalo přes dvacet hráčů.

Všem medailistům gratulujeme!

Děkujeme starostovi města Daliboru Blažkovi za přivítání účastníků a městu Aš za grantovou podporu.

Organizace takového turnaje není vůbec snadná a je těžké vyjmenovat všechny, kteří se na jeho přípravě a zdárném průběhu podílejí.

Poděkování patří všem, kteří jakkoliv pomohli, zvláště ale obsluze občerstvení, které letos skvěle obstaraly Jolana Kopecká, Katka Chládková, Katka Pohlotová.

Těšíme se v příštím roce na jubilejní V. ročník, kde chystáme změnu v nedělní části turnaje.