Zlato-stříbrně-bronzový Memoriál Luňáka

05.06.2017 13:35
V sobotu 3.6. uspořádal tým karlovarských organizátorů 4.ročník Memoriálu Pavla Luňáka.

Věkové kategorie chlapců a dívek U11, U13, U15 se utkaly na turnaji ve dvouhrách.
Akce na pohodu po náročné sezóně, kde již nešlo o body, se zúčastnilo téměř 60 mladých badmintonistů.
Z našeho oddílu se na turnaj vydalo 17 hráčů. Všichni si dostatečně zahráli a někteří se probojovali až na stupně vítězů.

Z memoriálu si vezeme 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
V kategorii U13 jednoznačně zvítězil David Kundrát.
Ve stejné kategorii obsadil 3.místo Ladislav Zemanovič, což je ale pro něj nejspíš zklamání.
V kategorii U11 vybojoval skvělé stříbro Marek Kašša, když ve finále podlehl až po boji 1:2.
Čtvrtá medaile, hodnoty bronzové, patřila Janu Mátlovi v kategorii U15.

Byly k vidění ale také další slibné výkony našich mladých hráčů, byť zatím neměly medailovou hodnotu.
Pěkné zápasy odehrála Nikola Vaníčková. Sice skončila na místě čtvrtém, v příštím roce ale bude jistě patřit k nejlepším hráčkám západních Čech.
Zaujaly také výkony Ádi a Tomáše Pohlotových. Stejně jako u Nikoly je vidět výrazné herní zlepšení.

V "jedenáctkách" si to mezi sebou o páté místo rozdali "desítka" Tomáš Kopecký a "devítka" Heinz Biedermann.
Jejich první krůčky do závodního badmintonu vypadají slibně.

David Kundrát. Doposud po každém pokaženém míčku žongloval raketou nebo s ní mlátil o zem. V sobotu jsem zíral. Žádné žonglování nebo třískání.
Při pokaženém míči si říct "NEVADÍ", je přesně ta správná emoce, která umožní soustředit se na další výměnu.
Vzít by si příklad z Davida mohl třeba Tomáš Pohlot. :-)
Celkově pěkné vystoupení ašských badmintonistů v Karlových Varech na závěr první poloviny sezóny.

Pochvalu zaslouží také tým organizátorů kolem Petry Josefikové. Karlovarští připravili moc pěkný turnaj s cenami pro každého účastníka.
Na Karlovarsku zkrátka na děti myslíme především. Ať už je to Nejdek, Vary nebo Aš, vždy pro mladé hráče máme připravené ceny...
Potěšitelná byla také účast šesti chlumčanských hráčů, kteří budou brzy patřit k nejlepším.

Gratulujeme ašským medailistům, děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu ostatním hráčům.
Děkujeme také šéfce výpravy Zdeňce Rajtmajerové a všem rodičům - řidičům.