Yonex junior cup 2013 - turnaj mládeže v badmintonu 27.4.+28.4. - Praha, Radotín

01.05.2013 18:28

Karviná, Český Těšín, Orlová, Klimkovice, Podolí u Brna, Nový Knín, Olomouc, Rychnov nad Kněžnou, Pardubice, Jílové, Beroun,
Poděbrady, Kladno, Hořovice, Týnec nad Sázavou, Teplice, Liberec, Plzeň, Bílá Hora, Karlovy Vary, Nejdek
a pět pražských klubů přijelo na II.ročník Yonex junior cup mládeže v pražském Radotíně.

Největšího badmintonového turnaje mládeže v Čechách, se o víkendu 27.4. a 28.4. zúčastnilo celkem 280 hráčů z celé ČR.
Mezi zúčastněnými nechyběla ani jedenáctičlenná výprava ašských badmintonistů. Organizačně velmi náročná akce byla skvěle připravena.

Radotínská hala byla svědkem nádherných soubojů. Některé vypjaté zápasy často končily neskrývanými dětskými emocemi.
Vítězné pokřiky překrýval vztek a pláč poražených. Děti ještě emoce neovládají, a tak se projevují přirozeně.
Mladé ašské badmintonové naděje se na turnaji rozhodně neztratily. Nejlepší umístění vybojoval v kategorii kluků U14 Martin Lüley.
Obsadil skvělou třetí příčku. Do desátého místa skončil také Pavel Kokoř v kategorii U11. Obsadil místo deváté.

Jan Mátl, Vladimír Peka, Štěpán Tichý, Daniel Kubánek, Josef Bendík, Robert Ševčík, Tereza Mátlová, Tereza Židovová i Andrea Nacičová ve svých kategoriích vybojovali 12.-26. místo, což v celorepublikové konkurenci rozhodně není špatný výsledek.

Ašští stále ještě začátečníci, získali další cenné zkušenosti. Přesvědčili se, že k výkonnostnímu růstu nestačí pouze
zvládnutí badmintonové techniky, ale také dokonalá fyzická příprava, pohyb po kurtu a taktika vedení zápasu.
Badmintonový víkend v Praze se povedl. Byť dlouhý, fyzicky i psychicky náročný, stál za to. Příjemné bylo i přenocování
v hostivické ubytovně společně s nejdeckou a karlovarskou výpravou.

Ašská badmintonová mládež má vytvořeny výborné podmínky pro další růst. Jsem přesvědčen, že je již v příštím roce zúročí
v soutěžích Grand prix pořádané ČBS.
Další akcí mládeže Badminton VK Aš bude turnaj U11 v Mostu, kterého se zúčastní Pavel Kokoř, Štěpán Tichý a Jan Mátl.
První badmintonovou sezónu zakončíme turnajem v Plzni v neděli 19.5.