Na domácím Grand Prix C U15 jsme získali 2 zlata, 1 stříbro a 1 bronz

01.10.2015 14:10
V nově rekonstruované hale jsme v sobotu 26.9. pořádali turnaj Grand Prix C U15. Poprvé jsme turnaj otevřeli pro všechny regiony v české republice, díky čemuž jsme v Aši hostili badmintonisty z 15 oddílů a klubů české republiky. O vynikající sportovní úroveň tak bylo postaráno.

Pro mnoho hráčů to byla ašská premiéra nejen na turnaji, ale také v nejzápadnějším městě ČR. Do Aše vyslali hráče Olomouc, Karlovy Vary, Hamr Praha, Astra Praha, Kladno, Sokol Doubravka, Prosek Praha, Bílá Hora Plzeň, TJ Jiskra Nejdek, Arion Praha, Baník Most, BKV Plzeň, Super Stars Most, Sokol Meteor Praha Radotín. Startovní listinu doplnili domácí hráči z Aše.

A vedli si velmi dobře. Pavel Kokoř vyhrál turnaj ve dvouhrách, když ve finále porazil Michala Morávka z Kladna 21:12, 16:21, 21:16. Ve dvouhře jsme zásluhou Štěpána Tichého získali ještě bronz. Štěpán vybojoval navíc stříbro z mixu společně s plzeňskou hráčkou Evou Horovou.
Pavel Kokoř se Štěpánem Tichým korunovali svůj výtečný výkon společně ve čtyřhře, když ve finále porazili kladensko - pražský pár Morávek, Bízek 21:17, 21:17.

Další ašští hráči Jan Mátl, Dominik Flachs, Adam Chomát, Jitka Suchá střídali dobré okamžiky se špatnými. Lukáš Bado, Daniel Hilf i Adam Wágner prokázali ohromnou bojovnost a odhodlání, ale mezi staršími žáky to mají zatím těžké.

Drtivá většina účastníků si pochvalovala zázemí sportovní haly. Pokud byl před tímto turnajem ještě někdo na pochybách, zda může město Aš hostit celostátní badmintonové turnaje kategorie A, které nám příští rok Český badmintonový svaz přidělil, odjížděl s klidným vědomím.

V únoru i v květnu se na celostátní turnaj nejvyšší kategorie  Grand Prix A U13 a U15 všichni těší. Velký dík za hladký průběh turnaje patří Liborovi Tichému a karlovarské rozhodčí Petře Josefíkové.