Dominik Flachs získal svůj první zlatý hattrick!

24.11.2016 14:26
V sobotu 19.11. jsme v ašské hale uspořádali Oblastní přebor starších žáků. Účast byla velmi vysoká. Nepamatuji si OP jednotlivců, na kterém by startovalo celkem 51 účastníků.
Vysokou účast způsobili především hráči domácího oddílu. Celkem se jich OP zúčastnilo 24.  Z dalších západočeských oddílů a klubů přijeli badmintonisté z plzeňské Doubravky, BKV Plzeň, USK Plzeň, TJ Slovanu Karlovy Vary, TJ Bílé Hory Plzeň a Nejdku.

Mezi chlapci se výtěčně dařilo našemu Dominiku Flachsovi. Vybojoval zlatý hattrick! Zvítězil ve všech třech disciplínách. Soupeři se mu během celého turnaje ani nepřiblížili. Všechny zápasy ve dvouhře vyhrál bez stráty setu.

Po loňském zlatém hattricku Pavla Kokoře se tak nyní dočkal i Dominik. Zvítězil ve dvouhře, ve čtyřhře (s P.Kokořem) i v mixu (s N.Štěříkovou z Nejdku) a poprvé získal vítězný pohár. A hned třikrát. Již druhou sezónu v kategorii starších žáků držíme v západočeském kraji nejvyšší trůn.

Kromě Dominika se dařilo i dalším domácím chlapcům.
Pavel Kokoř obhájil loňské zlato v oblastním přeboru ve čtyřhře. Vloni kraloval se Štěpánem Tichým, letos  s Dominikem Flachsem. Pavel přidal ještě stříbro z mixu, které vybojoval společně s Barborou Viktorovou (Doubravka).

Krásné bronzové medaile pro ašský oddíl získal pár Jan Mátl, Daniel Hilf ve čtyřhře.
Zisk 3 zlatých, 1 stříbrné a 1 bronzové medaile jsou krásným výsledkem ašských chlapců.
Dominik Flachs se díky hattricku vyhoupl na druhou příčku v celkovém zisku ašských titulů oblastních přeborníků.

Nová tabulka vypadá takto:

Pavel Kokoř - 7 x titul OP
Domink Flachs - 3x titul OP
Štěpán Tichý - 2x titul OP
Vladislav Peka - 1x titul OP

Celkem 13 titulů Oblastních přeborníků během čtyřleté existence badmintonu v Aši, je pro náš oddíl nádherným vysvědčením.
Pavel s Dominikem budou startovat ve všech disciplínách na Mistrovství České republiky 17.12. v Pardubicich.

Ostatní ašští účastníci odehráli, na co momentálně mají. Některé výkony našich hráčů - především ročníků 2005, 2006
jsou dlouhodobě velkým příslibem do budoucna.