Dominik Flachs poprvé vyhrál Grand Prix C U13. Šest medailí pro ašský badminton z Malesic

16.02.2015 16:36
Tento článek by si zasloužil několik titulků, neboť pro ašský badminton byla sobota 14.2. dalším přelomem v historii oddílu.
Na sv. Valentýna si 15 ašských badmintonistů muselo přivstat.
V plzeňských Malesicích se konala 3.Grand Prix C U13. Kvalifikační turnaj na celorepublikové áčko do Podolí u Brna.

Své zástupce na turnaj vyslaly oddíly západočeské oblasti Jiskra Nejdek, Keramika Chlumčany, Sokol Doubravka, Slovan K.Vary, USK Plzeň, Bílá Hora Plzeň, TJ Dobřany, BKV Plzeň a Badminton VK Aš.

Ašský badminton má na turnajích Grand Prix mladších žáků vždy ty nejvyšší ambice. Pryč jsou doby, kdy jsme patřili k začátečníkům. Nyní patříme k favoritům turnajů. Ještě před rokem jsme se obávali nepříznivých losů. Nyní losování neřešíme, protože naši nejlepší hráči patří k nejvýše nasazeným.
Toho jsme také dokázali náležitě využít v Malesicích. Z 15 medailových pozic patřilo 6 ašským badmintonistům. Získali jsme 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

2 zlaté medaile získal Pavel Kokoř. Ve čtyřhře s Adamem Chomátem a smíšené čtyřhře s plzeňskou Martinou Šmídovou. Bude tak startovat na celorepublikovém Grand Prix A ve všech disciplínách.

Největší úspěch vybojoval Dominik Flachs. Vyhrál své první Grand Prix a současně se poprvé kvalifikoval ve dvouhře na celorepublikové Grand Prix A.
Finále chlapců bylo ašskou záležitostí. O Dominikovi již byla řeč. Své poprvé si splnil také  Jan Mátl.  Ve finále sice prohrál s Dominikem Flachsem, ale i on si druhým místem poprvé zajistil start ve dvouhře na GP A. Společně s Dominikem získali také druhé místo ve čtyřhře.
Bronzovou medaili pro ašský badminton získala Jitka Suchá ve čtyřhře společně s plzeňskou Natálií Havlovou.

Ašský badminton tak budou v Podolí u Brna na celorepublikovém Grand Prix A v sobotu 28.2. reprezentovat ve dvouhrách
3 hráči! Pavel Kokoř, Dominik Flachs a Jan Mátl.
To se v České republice v této sezóně podařilo pouze Českému Krumlovu a Kladnu. Pro ašský badminton je to vynikající prezentace.

V plzeňských Malesicích jsme ale zaznamenali také další ašské poprvé.
Poprvé se podařilo Adamovi Wágnerovi, Janu Kozákovi a Danielu Hilfovi postoupit z 1.kola dvouhry.
To samé se povedlo ve čtyřhře Lukáši Badovi s Danem Hilfem a Natálce Raithelové s Markétou Flachsovou.
Láďa Zemanovič, Jan Kočárník, Sára Gross i Nella Bajcurová sice v 1. kolech neuspěli, ale také u nich je znát velké herní zlepšení. Věřím, že ještě v této sezóně se podaří prolomit prokletí 1. kola také jim.