Badminton VK Aš se stal vicemistrem západočeského přeboru družstev starších žáků

23.03.2015 14:52
V lednu slavilo družstvo našich mladších žáků titul přeborníků Západočeského kraje. Na souboje o titul přeborníka starších žáků, se družstva ze západu Čech sjela v sobotu 21.3. do Aše.
Na poslední chvíli se z tunaje pro nemoc odhlásilo družstvo TJ Bílá Hora Plzeň. Možnost nahradit Bílou Horu tak dostal náš B tým.

Bojovalo se ve dvou skupinách po třech účastnících. Los určil našemu áčku do skupiny BKV Plzeň a TJ Sokol Doubravka B. Béčko se utkalo s družstvem TJ Jiskra Nejdek a Sokol Doubravka A.
Náš první tým nejprve porazil Sokol Doubravku a poté i BKV Plzeň. Jako vítěz skupiny jsme postoupili do semifinále proti TJ Jiskra Nejdek. Semifinálové vítězství nad Nejdkem nás posunulo do finále turnaje proti áčku Sokolu Doubravka.
Doubravští nad námi ve finále zvítězili 3:2, získali vítězný pohár a postup na Mistrovství ČR družstev U15.
Prohra ve finále sice trochu mrzí, ale i 2.místo družstva starších žáků je fantastickým úspěchem ašského mládežnického badmintonu.
Přičteme-li ke druhému místu lednové vítězství mladších žáků, stáváme se momentálně nejlepším mládežnickým klubem západních Čech!

Vítězné poháry a diplomy předal zúčastněným družstvům starosta města Aše Dalibor Blažek.

Sestava ašských vicemistrů: Tereza Mátlová, Andrea Nacičová, Jitka Suchá, Pavel Kokoř, Štěpán Tichý, Dominik Flachs.

Pochvalu zaslouží i náš B tým. Na turnaji sice skončil na posledním, šestém místě. Naše záloha je ale hodně mlaďounká.
V některých zápasech naše dívky nastupovaly proti o 3-5 let starším soupeřkám. Martina Kejřová, Natálka Raithelová, Markéta Flachsová,
Jan Mátl a Adam Chomát, tedy hráči B týmu zaslouží obdiv za statečné výkony.