3 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí z krajského přeboru U13. Pavel Kokoř získal zlatý hattrick!

30.03.2015 15:01
Vyvrcholením badmintonové sezóny západočeské oblasti jednotlivců je krajský přebor. Organizátorem letošního ročníku turnaje badmintonistů do 13 let byly opět Karlovy Vary.
Náš oddíl na přeborech reprezentovalo 15 hráčů. Všichni odehráli skvělý turnaj a připsali si velkou porci bodů do celostátního žebříčku.
Nejúspěšnějším hráčem turnaje byl ašský Pavel Kokoř. Stal se oblastním přeborníkem ve dvouhře, čtyřhře i mixu a získal tak zlatý hattrick! Na turnaji neztratil v žádné disciplíně ani set a kvalifikoval se na Mistrovství České republiky do ostravské Orlové-Lutyně.

Nebyl ale jediným ašským medailistou a kvalifikantem. Dominik Flachs se ve dvouhře umístil na 3.místě a ve čtyřhře
na 2.místě. Také on se kvalifikoval na MČR. Třetím naším účastníkem na MČR bude Jan Mátl, který doprovodí Dominika Flachse ve čtyřhře. Trojnásobná účast na MČR je skvělým výsledkem! Tím ale ašský medailový výčet nekončí. Celkem jsme na krajském přeboru získali 3 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí!

Naši medailisté: Pavel Kokoř - 3 zlaté, Dominik Flachs - 1 stříbro, 2x bronz, Jan Mátl - 1 stříbro, 1 bronz,Jitka Suchá - 1 stříbro, Natálie Raithelová - 1 bronz, Markéta Flachsová - 1 bronz, Adam Chomát - 1bronz.
Pro srovnání, vloni jsme na turnaji získali pouze 1 bronz ze čtyřhry.

Vedle medailistů si na turnaji vedli skvěle také naši nováčci. Většina z nich se probojovala z prvních kol, případně vyhráli zápasy o umístění. Jan Kozák, Lukáš Bado, Daniel Hilf, Adam Wágner, Láďa ZemanovičJan Kočárník, Martina Kejřová i Nela Bajcurová doufejme budou důstojnými nástupci našich medailistů v příští sezóně.

Děkujeme všem hráčům, rodičům a funkcionářům z jiných oddílů za spolupráci v celé sezóně v párových disciplínách! Především Martině Šmídové z BKV Plzeň, která nám pomohla získat titul přeborníků mladších žáků a vydržela bojovat s Pavlem i Dominikem celou sezónu. Se všemi jsme připraveni pokračovat ve spolupráci i v další sezóně.